تفاوت دامنه ir و com در سئو سایت

تفاوت دامنه ir و com در سئو سایت

تمام سایت ها یک دامنه دارند. دامنه سایت شما میتواند به سایت شما اعتبار بدهد. علاوه بر آن اسمی که شما برای سایت خود انتخاب میکنید، در برند شدن شما تاثیر مستقیم دارد. دو تا از محبوب ترین دامنه ها در کشور ایران، دامنه ir و com است. در این مقاله قصد داریم تا تفاوت دامنه ir و com در سئو سایت را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

سئو وبسایت چیست؟

وقتی شما یک کلمه خاصی را در گوگل سرچ میکنید، لینک هایی در صفحات مختلف گوگل برای شما باز میشود. این سایت ها به اصطلاح سایت خود را سئو کردند تا توانستند در سرچ های اول گوگل دیده شوند.

وقتی شما وارد سایت این افراد میشوید، گزینه های زیادی جلوی پای شما قرار میگیرد. معمولا سایت ها از دامنه ir و com یا یکی از آن ها استفاده میکنند. این گزینه ها معمولا شما را ترغیب میکنند تا در سایت پول خرج کنید. یکی از این روش ها فروش محصول است. صاحبان سایت از این روش کسب درآمد میکنند. در اصل با پیشرفت تکنولوژی، جاهایی مانند گوگل و اینستاگرام مانند یک مغازه شدند. شما وارد سایت یا پیج اینستاگرام میشوید تمام محصولات را مشاهده و در صورت نیاز خریداری میکنید.

اولین انتخاب، سخت ترین انتخاب

انتخاب یک دامین خوب، سخت ترین انتخاب برای هر کسی میباشد. البته که این مسئله متاسفانه برای مردم اهمیت خیلی کمی دارد، ولی برای بیشتر دیده شدن شما تاثیر مستقیم دارد.

انتخاب یک اسم خوب میتواند شما را هزاران قدم از رقیب های خود جلو بیندازد. در عین حال انتخاب دامنه خوب میتواند تاثیر مستقیم در زودتر یا دیر تر دیده شدن شما بگذارد. بیشتر دامنه هایی که در ایران انتخاب میشود بین ir و com است. اما تفاوت دامنه ir و com در سئو سایت واقعا چه چیزی است؟

جهانی شو

با دامنه com جهانی باش. ساده ترین توضیح درباره دامنه com واقعا همین میتواند باشد. خیلی از افراد معتقدند به دلیل جهانی بودن این دامین، رقابت بیشتر و نتیجه گرفتن سخت تر است. اما این تئوری کاملا اشتباه است. سایت های خارجی روی کلمات ایرانی سایت خود را سئو نکردند. ولی یک نکته را نباید فراموش کنیم؛ دامنه های com در مقابل ربات های گوگل خیلی راحت تر شناخته میشوند. پس میتوانیم نتیجه بگیریم این دامنه خیلی راحت تر ایندکس و در صفحات گوگل دیده میشود.

تحریم ها

فیلتر ها و تحریم ها هر زمانی ممکن است شدن بیشتری پیدا کند. اگر شدت تحریم ها بالا برود، آسیب های زیادی به کسب و کار ها وارد میشود. ولی تنها چیزی که الان ما از آن مطمئن هستیم، از بین نرفتن دامنه ir است. این دامین حتی بعد از کلی تحریم به کار خود ادامه خواهد داد. پس میتوانیم با این حرف نتیجه بگیریم که خرید دامنه com به تنهایی میتواند آسیب پذیر باشد. حالا نظرتون درباره انتخاب دامنه ir و com به صورت همزمان چیست؟

حالا چیکار کنیم؟؟؟

فکر کنم تا اینجا با خواندن یک مقاله کوتاه، متوجه سختی انتخاب خود بین دامنه های مختلف شده باشید. اولین قدم و سخت ترین قدم را میتوان همین انتخاب دامنه مناسب برای سایت دانست. تفاوت دامنه ir و com در سئو سایت کم نیست.

منی که دارم این مقاله را مینویسم برای شما یک پیشنهاد دارم. استفاده از چند دامنه در سایت امکان پذیر است. اگر شما به صورت همزمان از هر دو دامین استفاده کنید خیلی بهتر است. موتور های جستجو گوگل به دامنه com شما کار دارد و اگر سئو وبسایت خودتان را به خوبی انجام داده باشید، میتوانید خودتان را در لینک های اول گوگل ببینید.

در عین حال هر زمانی تحریم ها سختگیرانه تر پیش برود، سایت شما هیچ آسیبی نخواهد دید. این یعنی یک انتخاب خوب تا شما بتوناید هم خیلی سریع میان مردم شناخته شوید و هم از بابت فیلتر ها خیالتان راحت باشد.

مقاله پیشنهادی: دامین چیست؟

کلام آخر

امیدواریم در این مقاله توانسته باشمی جواب سوال شما را بدهیم. تفاوت دامنه ir و com در سئو سایت را به صورت کلی مورد نقد و بررسی قرار دادیم. در قسمت بالا روی نوشته دامین چیست کلیک کنید تا بیشتر درباره این موضوع مطلع شوید.

سایت پارس آپتایم دامنه ir و com را در سایت خود دارد. علاوه بر این دو دامنه، دامین های دیگری را هم دارد. پیشنهاد میکنم حتما دامنه ها را مشاهده کنید و بهترین انتخاب را برای سایت خود بکنید.

برای مشاهده دامنه های مختلف اینجا کلیک کن.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

جستجوی نام دامنه 5

جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. هدف…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010