پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010
منو موبایل

پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010

قوانین خدمات - پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010

آخرین بروزرسانی: 27 اردیبهشت ماه 1402

بند یک- شرایط و ضوابط کلی ارائه خدمات

مشتریان و استفاده کنندگان باید قوانین و مقررات و شرایط و ضوابط ما را رعایت کنند تا سرویس دهی به سایرین با اختلال مواجه نشود. هدف این توافقنامه اطمینان حاصل کردن از رعایت حقوق دیگر استفاده کنندگان است. پارس آپتایم می‌تواند هر زمان بدون اعلام قبلی، موارد این مقررات را اضافه، حذف یا اصلاح کنیم. مشتری میبایست هرچند وقت یکبار متون این صفحه را با دقت مطالعه نماید و از آخرین تغییرات آن آگاه باشد. مشتریان موظف هستند اطلاعات صحیح اعم از نام، نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس پستی، ایمیل و شماره موبایل در پروفایل کاربری خود ثبت نمایند و این اطلاعات بین پارس آپتایم و کاربر محفوظ خواهد ماند و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاء خریداران و نمایندگان آن‌ها ندارد.

بند دو- منابع سخت‌افزاری سرور:

استفاده از منابع سخت‌افزاری (RAM، CPU، شبکه و فضای دیسک) در سرویس‌های هاست اشتراکی برای هر مشتری تا حد استاندارد مجاز است و ما تنها مرجع قضاوت درباره میزان بالای استفاده از منابع سرور هستیم. هر سرویس میزبانی وب که باعث عدم عملکرد صحیح سرور یا شبکه شود، بدون اعلام قبلی، مسدود خواهد شد. منابع سخت‌افزاری در سرویس سرورهای مجازی کاملاً ایزوله بوده و کاربر نمی‌تواند بیش از حد تعیین شده استفاده نماید و چنانچه مصرف بیش از حد کاربر باعث ایجاد اختلال در سرویس مورد نظر گردد، پارس آپتایم مسئولیتی نخواهد داشت. منظور از منابع سخت‌افزاری در سرویس‌های سرورمجازی، RAM، CPU، ورودی/خروجی هارد دیسک بوده و شامل پهنای باند و ترافیک سرویس نخواهد بود.

بند سه- ارسال هرزنامه و موارد مخرب هک و نت‌اسکن:

اسپم به ارسال پیام‌های ناخواسته و تکراری به صورت گسترده به افرادی که از آن خواستار نشده‌اند، گفته می‌شود. به طور خلاصه، ارسال اسپم به معنای ارسال پیام‌های تبلیغاتی ناخواسته و مزاحم برای افراد است. هرگونه ارسال اسپم بر روی سرویس میزبانی وب و سرورمجازی پارس آپتایم ممنوع بوده و در صورت دریافت گزارش Abuse و شناسایی توسط اپراتورهای پارس آپتایم، موجب مسدود شدن سرویس مورد نظر و شامل هزینه جریمه خواهد بود. هزینه جریمه بر روی سرویس سرور مجازی و میزبانی وب 200,000 تومان تا 500,000 تومان خواهد بود. لازم به ذکر است در صورت تکرار و عدم پاسخگویی کاربر و حل مشکل، پارس آپتایم حق این را دارد سرویس مورد نظر را بدون اطلاع قبلی مسدود سازد. هرگونه عملیات مخرب از قبیل ویروس، هک، DOS/DDOS و نت‌اسکن بر روی سرویس‌های سرورمجازی پارس آپتایم ممنوع بوده و در صورت مشاهده، سرویس مورد نظر مسدود خواهد شد. چنانچه باگ نرم‌افزاری یا سیستم عامل مشتری باعث این مشکل شده باشد، کاربر موظف است کمتر از 48 ساعت مورد را حل و فصل نماید و گزارش مربوطه را برای پارس آپتایم ارسال نماید و در صورت بلاک شدن آی‌پی سرویس توسط دیتاسنتر، کاربر موظف به پرداخت جریمه 200,000 تومان تا 500,000 تومان خواهد بود. تعیین عدد جریمه در زمان وقوع توسط پارس آپتایم تعیین می‌گردد.

بند چهار- استفاده غیرقانونی از سرویس‌ها:

فقط با رعایت اهداف قانونی، می‌توان از سرورها و خدمات میزبانی وب ما استفاده کرد. کاربر موظف به رعایت قانون کشور ایران، کشور میزبان سرور (لوکیشن سرویس) و شرکت میزبان (دیتاسنتر) خواهد بود. پارس آپتایم مسئولیت حقوقی و قانونی در قبال سوءاستفاده کاربر خاطی ندارد و حق این را دارد موارد مرتبط را پیگیری و با سازمان‌های مربوطه همکاری نماید.

بند پنچ- مسئولیت حفظ احترام متقابل:

کاربران و اپراتورهای پارس آپتایم موظف به رعایت احترام طرف مقابل خواهند بود و تمامی مکالمات در چالش‌های پیش آمده باید در چارچوب فنی، قوانین پارس آپتایم و شرکت میزبان صورت بگیرد. هر گونه بی‌احترامی و تهمت به کارمندان پارس آپتایم و مجموعه موجب لغو همکاری خواهد شد و کاربر حق استفاده از هیچگونه خدماتی را نخواهد داشت.

بند شش- اقداماتی که در صورت عدم رعایت شرایط خدمات انجام می‌شوند:

تخلف یک مشتری از رعایت قوانین و مقررات توافق‌نامه می‌تواند موجب مسدود شدن سرویس وی شود. ما تنها مرجع قضاوت در مورد مغایرت با توافق‌نامه هستیم و در صورت تخلف، بررسی ابتدایی انجام می‌شود. به منظور جلوگیری از فعالیت‌های غیرمجاز کاربر، دسترسی مشتری محدود می‌شود. در صورت تخلف، سرویس مشتری می‌تواند محدود و حتی فسخ شود و در صورت تخلف مجرمانه، پارس آپتایم با مراجع ذی‌صلاح همکاری خواهد کرد.

بند هفت- تغییر در سرورها و پلان ها:

پارس آپتایم حق دارد هر زمان که صلاح بداند، نسبت به نصب، تغییر و حذف امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سرویس‌های خود اقدام کند. همچنین، پارس آپتایم حق دارد با توجه به شرایط موجود، پلن‌های موجود در سایت را تغییر دهد. این تغییرات می‌تواند شامل افزودن و یا کاهش ظرفیت RAM، CPU، Traffic، Bandwidth و قیمت پلن‌ها باشد.

بند هشت- پرداخت ها:

تمامی هزینه‌های سرویس‌های پارس آپتایم بر حسب تومان است و کاربران می‌توانند به دو روش “پرداخت آنلاین از طریق درگاه‌های بانکی عضو شتاب” و “انتقال به حساب بانکی” فاکتور خدمات را پرداخت کنند. فاکتور خدمات یک هفته قبل از تاریخ سررسید توسط سیستم مدیریت کاربران پارس آپتایم برای مشتری ارسال می‌شود. این اطلاع‌رسانی ممکن است از طریق پیامک و ایمیل انجام شود، اما به دلیل اختلالاتی که ممکن است در سیستم ایمیل و سامانه پیامکی پیش‌آید، مشتری ملزم است هر چند وقت یکبار با ورود به پنل کاربری در پارس آپتایم وضعیت مالی خود را بررسی کند و فاکتور خدمات خود را قبل از تاریخ سررسید پرداخت کند. در صورتی که 24 ساعت از تاریخ سررسید فاکتور مشتری گذشته باشد، پارس آپتایم حق مسدود سازی سرویس مورد نظر را دارد و در صورتی که هزینه سرویس مورد نظر تا 48 ساعت پس از تاریخ سررسید پرداخت نشود، پارس آپتایم حق حذف سرویس را خواهد داشت.

بند نه- لغو سرویس:

در صورتی که مشتری قصد لغو سرویس خود را دارد، باید قبل از موعد تمدید سرویس مورد نظر، درخواست لغو را ارسال کند یا از طریق تیکت با اپراتورهای پارس آپتایم تماس بگیرد. در غیر این صورت، مشتری موظف به پرداخت فاکتور سرویس مورد نظر خواهد بود.

بند ده- نحوه برخورد با کاربران بدحساب:

ما به کاربرانی که فاکتور پرداخت نشده‌ای با تاریخ سررسید گذشته دارند، “مشتری بد حساب” می‌گوییم و پارس آپتایم حق دارد تا تمامی سرویس‌های این کاربر بد حساب را مسدود کند. در صورت عدم همکاری، کاربر خاطی به لیست سیاه ما اضافه شده و تمامی خدمات او لغو خواهند شد و دیگر نمی‌تواند از هیچ یک از خدمات ما استفاده کند، حتی خدمات فعال و غیرفعال. همچنین، کاربر خاطی می‌تواند حداکثر ۳۰ روز کاری برای حل و فصل موارد پیش‌آمده اقدام کند، در غیر این صورت پارس آپتایم به هیچ عنوان به او پاسخ نخواهد داد و تمامی حساب‌های کاربری او مسدود خواهند شد. (در صورتی که بدهی کاربر پرداخت شود، سرویس‌های مسدود شده نیز باز خواهند شد.)

بند یازده- ترافیک و پهنای باند سرورهای مجازی:

مشتری موظف است طبق پلانی که در سایت خریداری می‌کند، مصرف ماهانه ترافیک و پهنای باند خود را تنظیم کند و این امکان در اکثر سرویس‌های ابری و سرورمجازی وجود ندارد که در صورت تکمیل ظرفیت ترافیک و پهنای باند سرویس مورد نظر، بصورت اتوماتیک مسدود شود. بلکه این سرویس فعال باقی می‌ماند و در پایان هر ماه شمسی (برای سرورهای ایران) و پایان هر ماه میلادی (برای سرورهای خارج)، میزان مصرف مشتری از پهنای باند و ترافیک سرور محاسبه می‌گردد و چنانچه بیش از حد تعیین شده استفاده شده باشد، از سوی شرکت میزبان (دیتاسنتر) فاکتوری با نام Overage Cost برای پارس آپتایم صادر می‌شود که مشتری مورد نظر موظف به پرداخت ریالی فاکتور مورد نظر خواهد بود. به همین جهت، ما همیشه به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهیم که حداقل 30% بیشتر از ترافیک و پهنای باندی که مد نظر دارند، تهیه کنند تا فاکتور overage cost شامل حساب آنها نشود. در ضمن، لازم به ذکر است که در صورت عدم همکاری کاربر و پرداخت فاکتور مورد نظر، کاربر به عنوان مشتری بدحساب تلقی می‌شود و طبق بند ده (نحوه برخورد با کاربران بدحساب) با آن برخورد خواهد شد.

بند دوازدهم- پشتیبان گیری

ما بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه از سرویس های میزبانی وب لینوکس و ویندوز خود بکاپ تهیه میکنیم اما هیچگونه بکاپی از سرویس های سرورمجازی تهیه نمیشود و مشتریان سرویس های سرورمجازی موظف به حفظ امنیت داده های خود و تهیه بکاپ خواهند بود. در ضمن، پارس آپتایم مسئولیتی در قبال سالم بودن بکاپ های تهیه شده توسط سیستم را نخواهد داشت.

بند سیزدهم- عودت سرویس

مشتریان سرویس میزبانی وب لینوکس و ویندوز پارس آپتایم می‌توانند تا 7 روز در صورت عدم رضایت از سرویس خود، آن را لغو کنند و پارس آپتایم موظف به عودت هزینه سرویس میزبانی وب خواهد بود. (دامنه و گواهی SSL شامل هزینه بازگشتی نمی‌شوند). همچنین، در صورت عدم رضایت مشتریان از سرویس سرور مجازی، پارس آپتایم موظف به عودت هزینه سرور مجازی خواهد بود. (دامنه، گواهی SSL و لایسنس‌های تهیه شده و تنظیمات صورت گرفته شامل هزینه بازگشتی نمی‌شوند). در ضمن، لازم به ذکر است که محدودیت‌های اینترنتی مشتری، اختلالات شبکه‌ای کشورها و سایر مواردی که ارتباطی با سرورهای پارس آپتایم ندارند، شامل این قانون نمی‌شوند. عواملی مانند قطعی در شبکه سرور پارس آپتایم و مشکلات سخت‌افزاری سرور که موجب در دسترس نبودن سرور مشتری می‌شوند، شامل این قانون خواهند شد.