هزینه خرید دامنه و هاست

هزینه خرید دامنه و هاست

هزینه خرید دامنه و هاست، از جمله ابتدایی‌ترین اقدامات و محاسباتی است که باید برای ورود به دنیای وب تخمین بزنید. اگر بخواهید کسب و کار، شغل و حتی رزومه‌ی شخصی خودتان را به صورت آنلاین در اختیار دیگران و مشتریان‌تان قرار دهید، در قدم اول خرید دامنه و هاست اولویت دارد. این دو کار از جمله زیر بناهای کسب و کار شما محسوب می‌شوند.

دامنه و هاست دو سرویس متفاوت هستند که در کنار هم قرار گرفتن آنها باعث می‌شود بتوانید کسب و کار یا پلتفرم آنلاین خودتان را برای دیگران نمایش دهید. وجود هر کدام از آنها بدون دیگری بی‌معناست. برای داشتن یک سایت باید هر دوی آنها را در کنار یکدیگر داشته باشید. در این مقاله از پارس آپتایم قرار است به هزینه خرید دامنه و هاست اشاره کنیم. این موضوع به عوامل مختلفی وابسته است و هیچگونه قیمت قطعی ندارد؛ اما توجه به برخی از نکات باعث می‌شود که هزینه‌های شما کمتر یا بیشتر شود.

خرید دامنه

دامنه همان آدرس سایت شما است. اگر یک مغازه یا فروشگاه را در نظر بگیرید آدرس فیزیکی همان نام خیابانی است که شما به آن مغازه دسترسی خواهید داشت؛ اما دامنه آدرس مجازی است که کاربرانتان می‌توانند در دنیای مجازی با استفاده از آن به شما دسترسی داشته باشند. زمانی که کاربران نام آدرس دامنه شما را وارد می‌کنند می‌توانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند.

انتخاب نام دامنه

 در مورد هزینه خرید دامنه باید گفت که این موضوع به انتخاب شما وابسته است. بسیاری از افراد هستند که می‌توانند در انتخاب نام دامنه به شما کمک کنند. شما می‌توانید در یک جستجوی ساده بسیاری از متخصصان را پیدا کنید که می‌توانند بهترین نام دامنه را برایتان انتخاب کنند. به عبارتی شما باید هزینه انتخاب نام دامنه را بپردازید.

اگر خودتان با کمی خلاقیت و پشتکار بتوانید بهترین نام را انتخاب کنید در هزینه‌های خودتان صرفه‌جویی کرده‌اید. بعد از انتخاب نام دامنه، نوبت به ثبت دامنه می‌رسد. با توجه به شرکتی که قرار است در آن دامنه را ثبت کنید هزینه‌های متفاوتی را باید بپردازید. بهتر است شرکتی را برای ثبت دامن انتخاب کنید که هزینه ثبت دامنه با هزینه تمدید آن اختلاف زیادی ندارد؛ زیرا بسیاری از شرکت‌ها هستند که هزینه ثبت دامنه را با قیمتی اندک، اما هزینه تمدید آن را با بهایی گزاف‌تر برایتان محاسبه می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله بهترین سایت برای خرید دامنه کدام است؟ اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع کسب کنید. هزینه ثبت دامنه، توجه به اینکه شما می‌خواهید دامنه ملی یا بین المللی انتخاب کنید متفاوت خواهد بود. توصیه می‌کنیم که با مراجعه به سایت پارس آپتایم، بخش ثبت آنی دامین هزینه‌ها را مشاهده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هزینه خرید هاست

 هاست مکانی است که شما می‌توانید تمامی فایل‌ها و محتواهای سایت و کسب و کار خودتان را در آن قرار دهید. به عبارتی انبار سایت شما همان هاست است که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد محتواهایتان را برای مشتریان نمایش دهید. شرکت‌های هاستینگ مختلفی هستند که خدمات هاست را در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از هر کدام از آنها، هاست مناسبی را خریداری کنید. هزینه خرید هاست به انتخاب شما وابسته است.

هاست انواع مختلفی دارند. هاست اشتراکی، هاست ویندوز، هاست لینوکس، هاست اختصاصی، سرور مجازی از جمله گزینه‌ها هستند. هر کدام از این موارد دارای قیمت متفاوتی است و می‌تواند هزینه خرید دامنه و هاست را برای شما کم یا زیاد کند.

خرید هاست متناسب با نیاز

توصیه می‌کنیم که انتخاب هاست را متناسب با نوع کسب و کار و نیاز خودتان انجام دهید. در واقع شما چه انتظاری از هاست دارید و هدف کسب و کار شما چیست؟ با پاسخ به این سوال می‌توانید هاست مناسب خریداری کنید. برای بسیاری از کسب و کارها که در مراحل ابتدایی کار هستند خرید هاست اشتراکی می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ زیرا بعدها قابلیت ارتقا دارد و بعد از اینکه ترافیک سایت شما افزایش یافت، می‌توانید به فکر خرید سرور مجازی یا حتی سرور اختصاصی باشید.

سرورهای اختصاصی برای کسب و کارهای بزرگی که ترافیک و بازدید زیادی دارند و از اطلاعات بسیار مهم و حیاتی برخوردار هستند مناسب می‌باشد. بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌ها اقدام به خرید سرور اختصاصی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی خرید سرور اختصاصی ایران مراجعه کنید.

پس همانطور که پیشتر گفتیم هزینه خرید دامنه و هاست موضوعی نسبی می‌باشد و متناسب با انتخاب‌های شما متغیر است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پارس آپتایم در بخش ارتباط با ما، با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط بوده و در هزینه‌های خودتان صرفه‌جویی کنید.

ارتباط دامنه و هاست

دامنه و هاست، برای راه اندازی کسب و کار، اهمیت بسیار زیادی دارند اما در وهله اول انتخاب و خرید هر کدام از آنها هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد و شما می‌توانید نام دامنه را متناسب با نیاز خودتان انتخاب و نوع آن را ثبت کنید. همچنین متناسب با نوع کسب و کارتان نیز بهترین ‌هاست را انتخاب کنید. بعد از انتخاب و خرید، اتصال هاست و دامنه به یکدیگر کار ساده‌ای است که از طریق ست کردن dnsها به یکدیگر باید انجام شود.

اگر هاست و دامنه را از یک شرکت خریداری کنید، ست کردن آنها را نیز می‌توانید از پشتیبانی هاستتان درخواست کنید.

مجموعه پارس آپتایم با بیش از ۱۳ سال سابقه در این زمینه، می‌تواند بهترین منبع برای خرید دامنه و هاست باشد. شما می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط بوده و علاوه بر دریافت مشاوره رایگان رشد و پیشرفت کسب و کار خودتان را تضمین کنید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

جستجوی نام دامنه 5

جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. هدف…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010