هزینه تمدید دامنه دات کام

هزینه تمدید دامنه دات کام

هزینه تمدید دامنه دات کام چقدر است؟ در این مقاله از پارس آپتایم قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که هزینه تمدید دامنه بین المللی چقدر است و برای تمدید دامنه .com چه کارهایی باید انجام دهید؟ اگر قصد خرید دامنه بین المللی و تمدید آن را دارید، حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دامنه .com

دامنه دات کام از جمله دامنه‌های بین‌المللی محسوب می‌شود که تمامی کاربران از سراسر دنیا می‌توانند آن را ثبت کرده و به آن دسترسی داشته باشند. این دامنه مخفف عبارت  Commercial است و از کلمه تجارت گرفته شده است و برای موارد تجاری یا تبلیغاتی استفاده می‌شود. همانطور که از نام دامنه پیداست، بسیاری از صاحبان کسب و کار و کسانی که دارای فروشگاه‌های کوچک و بزرگ هستند می‌توانند از این نام دامنه استفاده کنند. بیش از نیمی از دامنه‌های ثبت شده در دنیا با دامنه .com ثبت شده است.

اهداف تجاری از نام دامنه

هرچند دامنه .com، بیشتر برای اهداف تجاری باید استفاده شود اما با توجه به عمومی بودن این دامنه می‌ببینیم که بسیاری از افراد برای مقاصد غیرتجاری نیز از این دامنه استفاده و اقدام به ثبت و تمدید دامنه .com می‌‌کنند. دامنه .com در میان کاربران و صاحبان کسب و کار اهمیت و محبوبیت بسیار زیادی دارد. 

هزینه ثبت دامنه دات کام چقدر است؟

 شرکت‌های هاستینگ مختلف، با توجه به خدمات و نوع ریجستری که برای شما ارائه می‌دهند، هزینه‌های متفاوتی را برای ثبت دامنه دات کام ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با مقایسه آنها بهترین سایت و مرجع را برای ثبت دامنه بین المللی انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم که مقاله بهترین سایت برای ثبت دامنه کدام است؟ را مطالعه کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پارس آپتایم با کمترین زمان ممکن و بالاترین سطح کیفیت دامنه .com  را ثبت و خریداری نمایید.

هزینه تمدید دامنه دات کام

برای تمدید دامنه دات کام نیز هزینه‌ای از شما گرفته می‌شود که میان شرکت‌های هاستینگ مختلف، متفاوت است. بسیاری از شرکت‌های هاستینگ هستند که هنگام ثبت دامنه دات کام، قیمت پایینی را برای جذب مشتری ارائه می‌دهند اما هنگام تمدید دامنه، هزینه‌های بسیار گزاف‌تری را از شما دریافت می‌کند. بهترین شرکت ثبت کننده دامین شرکتی است که هزینه ثبت و تمدید آن را در کنار یکدیگر برایتان نمایش دهد.

چگونگی ثبت دامنه .com

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت پارس آپتایم، به بخش ثبت آنی دامین، مراجعه کرده و با ورود به این قسمت، از بخش منوها اقدام به ثبت دامنه بین المللی کنید. با این کار به صورت آنلاین و در کمتر از چند دقیقه دامنه بین المللی خودتان را ثبت کرده‌اید.

شما می‌توانید دامنه .com خودتان را یک ساله یا چند ساله، بخرید. بعد از اینکه تاریخ سررسید آن تمام شد، دامنه .com به مدت یک ماه در حالت منقضی باقی می‌ماند، سایت و پلتفرم آنلاینی که بر روی این دامنه فعال است از دسترس خارج می‌شود اما صاحب آن دامنه می‌تواند با تمدید دامنه بین المللی، سایت را به حالت قبلی خودش بازگرداند.

اگر دامنه تمدید نشود!!

اگر دامنه بین المللی تمدید نشود، بعد از ۳۰ روز دامنه قفل می‌شود، البته شما می‌توانید در این زمان نیز دامنه بین المملی را تمدید کنید؛ اما باید جریمه‌ای در حدود ۶۰ تا ۸۰ دلار آمریکا نیز بپردازید.

در صورتیکه دامنه .com تمدید نشود و جریمه آن نیز پرداخت نشود دامنه برای دیگران آزاد می‌شود؛ به عبارتی ربات‌های ثبت دامنه به صورت مجدد می‌توانند آن دامنه را ثبت کنند؛ البته با قیمتی بالاتر.

چگونگی تمدید دامنه

شما می‌توانید با مراجعه به پنل کاربری خود در شرکت هاستینگ دامنه بین المللی خودتان را به راحتی تمدید کنید.

اهمیت ثبت و تمدید دامنه .com

برای ادامه حیات وب سایت و هر پلتفرم آنلاین دیگری، تمدید دامنه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هنگام ثبت دامنه، هزینه مشخصی را می‌پردازید و آدرسی اینترنتی را برای مدت زمانی مشخص در اختیار شما قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه دامنه بین‌المللی انتخاب کرده‌اید هزینه متفاوتی در مقایسه با تمدید دامنه ملی می‌پردازید. بعد از اتمام تاریخ سررسید دامنه، حتماً باید اقدام به تمدید دامنه بکنید.

تمدید دامنه چیست؟

 منظور از تمدید دامنه طی کردن پروسه پرداخت هزینه و تعیین مدت زمان برای داشتن دامنه‌ای است که شما از پیش خریداری کرده‌اید و زمان آن منقضی شده است. اگر از پارس آپتایم دامنه خریداری کرده باشید و زمان آن برای شما یک ساله باشد، بعد از گذشتن ۱۱ ماه از زمان ثبت دامنه، یک ماه قبل از انقضا برای شما پیامک ارسال می‌شود. شما در صورت تمایل به نگه داشتن دامنه، می‌توانید هزینه را پرداخت و مدت زمان نگهداری دامنه را تمدید کنید.

بسیاری از افراد حرفه‌ای و کسانی که چندین سال در این زمینه تجربه دارند بلافاصله در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به تمدید دامنه .com می‌کنند؛ زیرا اینان اهمیت دامنه و تمدید آن را پیش از انقضا درک کردند. اگر دامنه مورد نظر شما تمدید نشود به هر دلیلی بر اثر فراموشی یا هر مشکل دیگر، ارائه دهنده سرویس باید به شما یادآوری کند.

بعد از گذشتن زمان، یک ماه، شما فرصت دارید و در این یک ماه شما می‌توانید اقدام به تمدید دامنه کنید. اگر در این یک ماه دامنه بین المللی خودتان را تمدید نکنید ممکن است این دامنه از مالکیت شما خارج شود و دیگران بتوانند آن را ثبت کنند.

مراقب افراد سود جو باشید!!

با توجه به اینکه برخی از دامنه‌ها به خاطر کوتاه بودن، ساده بودن و اینکه زودتر در ذهن می‌نشینند اهمیت دارند. خرید آنها نیز برای کسانی که زودتر اقدام به ثبت آن کرده‌اند مزیت محسوب می‌شود. در این میان بسیاری از دلالان نیز وجود دارند که در خرید دامنه و تمدید آن به دنبال سودجویی هستند. آنها منتظرند که یک دامنه از چنگ صاحب آن کسب و کار خارج شود، آن را بخرند و سپس با قیمتی گزاف‌تر بفروشند. پس توصیه می‌کنیم که از تمدید دامنه غفلت نکنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به تمدید دامنه کنید. تا از مشکلات آینده جلوگیری نمایید.

بسیاری از نام‌های دامنه محبوب و برند هستند و در میان کاربران مانند یک برند پرطرفدار می‌باشند. این نوع دامنه‌ها برای کاربران برندینگ خوربی دارد و سال‌ها طول می‌کشد که یک دامنه بتواند برند باشد.

در این مقاله قصد داشتیم به هزینه تمدید دامنه بین المللی بپردازیم. تمدید دامنه ترجمه شده‌ی عبارت Domain Renewal است و به عملیاتی اشاره دارد که توسط نمایندگان ثبت و تمدید دامنه قابل انجام است. می‌توانید با خیالی آسوده دامنه خودتان را یک یا چند سال تمدید کنید. شما می‌توانید با مراجعه به مجموعه پارس آپتایم اقدام به ثبت دامنه و تمدید دامنه کنید و خدمات بی‌نظیری دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و متخصصان پارس آپتایم در ارتباط باشید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

جستجوی نام دامنه 5

جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. هدف…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010