پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010
منو موبایل

پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010

دامنه چیست و چه کاربردی دارد؟

دامنه(Domain) به صورت خیلی خلاصه آدرس سایت شما است. به طور مثال شما که الان دارید این مقاله را مطالعه می‌کنید دامنه سایت parsuotime.com است. دامنه ها به صورت کلی شامل یک اسم و در نهایت یک ir. و com. و کلی مدل دیگر هست که با هر کدام از این دامنه ها آشنا می‌شویم. تا اینجا جواب سوال دامنه چیست را شما به صورت کلی گرفتید. در ادامه مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دامنه آشنا کنیم.

اسم دیگر دامنه همان دامین است. پس هر جا با این دو کلمه روبرو شدید بدانید که هیچ فرقی با همدیگر ندارد. شما اگر می‌خواهید سایت داشته باشید، اولین چیزی که باید انتخاب کنید، بی شک همین دامین است.

فکر کنید یک مغازه در یک جای معتبر دارید باید برای آن یک اسم انتخاب کنید. تاثیر اون اسم در برند شدن شما قطعا خیلی تاثیر دارد. دامنه وبسایت شما نیز همین تاثیر را دارد و می‌تواند در معروفیت شما تاثیر مستقیم بگذارد.

انواع دامنه

دامنه های مختلفی در سایت ها هست. بعضی از این دامنه ها به منظور خاصی اسم گذاری می‌شوند. در این مقاله قصد داریم این مسئله را به صورت کامل مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

دامنه ir.

این دامنه مربوط به کسب و کار هایی هست که درون ایران کار می‌کنند. این دامنه را می‌توان از دو دید بهش نگاه کرد. دید اول اینکه ارزان ترین دامنه موجود برای ایرانی ها هست. شاید خیلی از مشتری های وبسایت شما به دلیل قیمت پایین این دامنه به راحتی به شما اعتماد نکنند.

دید دوم این دامنه، ملی بودن آن است. اگر هر روزی تحریم ها بیشتر شود و اینترنت ملی شود، سایت شما همچنان کار خواهد کرد و شما می‌توانید از وبسایت خود استفاده کنید.

استفاده از دامنه ir. از نظر تیم ما، مناسب است. ولی بهتر است از یک شرط استفاده بکنید که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

دامنه com.

این همان ترکیب و یا شرطی است که گفتیم استفادش خیلی خوب است. دامنه com. یک دامنه بین المللی است که به سایت شما اعتبار می‌دهد. اگر شما از هر دو دامنه به صورت همزمان استفاده کنید اعتبار خوبی به سایت خود می‌دهید.

علاوه بر اعتباری که سایت شما می‌گیرد، از لحاظ سئو هم سایت شما خیلی رشد خواهد کرد. شما برای رتبه گرفتن در گوگل باید اعتبار خود را پیش گوگل بالا ببرید. دامنه com. به شما خیلی کمک می‌کند و توسط گوگل بیشتر از بقیه دامنه ها اعتبار دارد. همین امر کمک می‌کند تا سایت شما سریع تر سئو شود و بتوانید برای سایت خود بازدید بیشتر کسب کنید.

دامنه co.

این دامنه بیشتر برای شرکت ها استفاده می‌شود. معمولا شرکت های ثبت شده از این دامنه استفاده می‌کنند تا در ظاهر خود را شرکت نشان دهند.

دامنه org.

org بیشتر برای سایت های سازمانی استفاده می‌شود. سازمان ها از این دامین برای وبسایت خود استفاده می‌کنند تا کسب و کار خودشان را به این شکل به مردم معرفی کنند.

بهترین دامنه چیست؟

دامنه های زیادی وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می‌توانید کسب و کار خود را نمایش دهید. اما شما اگر یک کسب و کار معمولی دارید پیشنهاد ما ترکیب دامنه ir. و com. است. ترکیب این دو دامنه خیال شما را از لحاظ فیلترینگ راحت می‌کند و در عین حال در سئو سایت شما تاثیر مستقیم دارد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا بهترین دامنه را به شما معرفی کنیم و جواب سوال دامنه چیست را بدهیم. اگر براتون سوال پیش آمد که دامین چیست، در جواب باید بگیم هیچ فرقی با دامنه ندارد پس با خیال راحت دامین و یا دامنه مورد نظر خود را خریداری کنید.

سایت ما(پارس آپتایم) 12 سال در حال تلاش هست تا هر روز بهتر از دیروز خود عمل کند. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم. در عین حال بیشتر دامنه های موجود در بازار اینترنت را می‌توانید از سایت ما با بهترین قیمت خریداری کنید تا در سریع ترین زمان به نام خودتان ثبت و به شما ارائه دهیم.

برای مشاهده دامنه های موجود روی این نوشته کلیک کنید

مطالب مرتبط
جستجوی دامنه رایگان از کجا بهتر است؟

جستجوی دامنه رایگان از کجا بهتر است؟

جستجوی دامنه رایگان از کجا بهتر است؟ سوالی است که می‌خواهیم در این مقاله به پاسخ آن بپردازیم. اگر قصد […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده
جستجوی دامنه دات کام

جستجوی دامنه دات کام

 جستجوی دامنه دات کام آزاد، یکی از دغدغه‌های بسیاری از صاحبان کسب و کار هنگام راه‌اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. هدف ما این است که به […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده