خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج

خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج

یکی از سوالات بسیار رایجی که کاربران می‌پرسند این است که خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم. اگر می‌خواهید بدانید سرور ابری لینوکس چیست و چه تفاوتی میان سرور ایران و خارج وجود دارد؟ حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 سرور ابری Cloud چیست؟

سرور ابری از جمله انواع سرور است که شامل سرور اختصاصی، سرور عمومی و سرور خصوصی می‌باشد. این سرور دارای زیرساخت‌های ابری است و در فضای رایانش ابری می‌تواند امکانات و قابلیت‌های متفاوت و زیادی را در اختیار کاربران قرار دهد. سرورهای ابری برای میزبانی داده‌ها و برنامه‌ها گزینه فوق العاده‌ای هستند. این سرورها را ممکن است با نام‌های دیگری همچون سرورهای مجازی یا سرور خصوصی مجازی شنیده باشید.

خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج

ویژگی‌های سرور ابری‌

سرورهای ابری تمامی قابلیت‌های سرور فیزیکی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و علاوه بر مزایای سرور فیزیکی در مقایسه با آنها از امنیت بالاتری برخوردار هستند. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارهای بزرگ، سازمان‌ها و شرکت‌ها که دارای اطلاعات و داده‌های محرمانه‌ای هستند به فکر خرید سرور ابری می‌باشند. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در سرورهای ابری مدیریت فایل‌ها می‌باشد. کاربران می‌توانند با این سرورها حجم گسترده‌ای از اطلاعات و داده‌ها را ذخیره‌سازی و آنها را مدیریت کنند.

 مهم‌ترین قابلیتی که در سرور ابری وجود دارد محافظت از اطلاعات و داده‌ها در برابر بلاهای طبیعی، خطاهای انسانی و مکانیکی است. به عبارتی در هیچ شرایطی اطلاعات شما از بین نمی‌رود و برای همیشه ماندگار است. سرور ابری همیشه در دسترس شماست و می‌توانید با توجه به نیازهایتان به بخش‌های مختلف تقسیم بندی و از هر بخش به صورت جداگانه استفاده کنید.

سرور ابری لینوکس چیست؟

 سرورهای ابری همچون سرورهای فیزیکی قابلیت نصب سیستم عامل دارند. سرورهای ابری با توجه به اینکه چه نوع سیستم عاملی بر روی آنها نصب شده است به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. به عنوان مثال در سرور ابری لینوکس سیستم عامل لینوکس نصب است. یا در سیستم سرور ابری ویندوز از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنیم. اگر قصد خرید سرور ابری ویندوز ایران را دارید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌دهیم. 

سرور ابری لینوکس مانند سرویس‌های ابری دیگر، ذخیره سازی ابری و شبکه ابری را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع بر روی این سرور شما می‌توانید برنامه‌هایی که به سیستم عامل لینوکس نیاز دارند را نصب کنید. سیستم عامل لینوکس در سرور ابری می‌تواند پایداری، امنیت، پیکربندی بالا و قابلیت تنظیم متناسب با نیاز کاربران را در اختیار شما قرار دهد. پس اگر کسب و کار و سایت شما نیاز به قابلیت‌هایی همچون پایداری، امنیت و سرعت دسترسی به منابع سخت‌افزاری بالا است توصیه می‌کنیم که به فکر خرید سرور ابری لینوکس باشید.

خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج

خرید سرور ابری خارج

 برای اینکه به این پرسش پاسخ دهیم که آیا خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج باید به ویژگی‌های سرور ابری خارج اشاره داشته باشیم. سرور ابری خارج از چندین کامپیوتر پرقدرت و سریع در فضای وب تشکیل شده است که دیتا سنتر آن در جایی خارج از مرزهای ایران است. به عبارتی موقعیت جغرافیایی دیتا سنترهای سرور ابری خارج در خارج از کشور می‌باشد. در توزیع بار سرورها برای کاربران، هر چه از نظر موقعیت جغرافیایی و فاصله فیزیکی به سرور نزدیک‌تر باشید. محتوای درخواستی نیز با سرعت بالایی برایتان ارائه می‌شود.

اگر کسب و کار شما از جمله کسب و کارهایی است که بیشتر مشتریان و کاربرانتان در سایر کشورها قرار دارند خرید سرور خارج به شما پیشنهاد می‌شود. اما اگر سایت و کسب و کار شما در داخل ایران است و بسیاری از مشتریانتان نیز ایرانی هستند خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر از خارج است.

خرید سرور ابری لینوکس ایران از پارس آپتایم

 شما با خرید سرور ابری لینوکس ایران از پارس آپتایم می‌توانید تمامی نیازهای خودتان را برآورده کنید. یکی از نکات بسیار مهمی که در تفاوت سرور ایران و خارج باید مورد توجه قرار بگیرد این است که در خرید سرور مجازی ابری خارج IP اختصاصی خارج به وب سایت و اپلیکیشن و پلتفرم آنلاین شما داده می‌شود.

تفاوت سرور ایران و خارج 

در سرور ابری اگر یک سرور به حد اشباع برسد سرور دیگری وجود دارد که می‌تواند آن را پشتیبانی کند و درخواست‌های وب سایت را پاسخ دهد. به همین دلیل با خرید سرور ابری لینوکس ایران هیچگاه سایت شما دچار مشکل سخت‌افزار یا افت سرعت نخواهد شد و حتی در اوج کار خودش می‌تواند بهترین عملکرد را برایتان ارائه دهد.

سرور ابری خارج از اتصال چندین سرور فیزیکی یا مجازی به یکدیگر تشکیل شده است. برای پردازش و انجام عملکردهای مختلف بر روی بستر رایانش ابری عمل می‌کند. مهم‌ترین تفاوت سرور ایرانی خارجی موقعیت جغرافیایی دیتا سنترها می‌باشد. از جمله ویژگی‌های بسیار مناسب درخرید سرور ابری ایران از پارس آپتایم این است که پرداخت هزینه‌های این سرور به صورت ماهانه و بر اساس مقدار منابعی است که شما مصرف کرده‌اید. به همین دلیل برای بسیاری از کسب و کارها مقرون به صرف است و در صورت استفاده نکردن منابع هزینه‌ای نمی‌پردازید. سرورهای ابری لینوکس ایران از پارس آب تایم قابلیت ارتقا دارند و هر زمان که خواستید می‌توانید منابع را افزایش یا کاهش دهید.

در این مقاله از پارس آپتایم با عنوان خرید سرور ابری لینوکس ایران بهتر است یا خارج در تلاش بودیم که تفاوت سرور ابری ایران و خارج را برای شما ارائه دهیم و توضیح کاملی از سرور ابری لینوکس بیان کنیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با متخصصان پارس آپتایم از بخش ارتباط با ما تماس باشید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

ست کردن مخازن ایرانی بر روی ابونتو 2

یکی از بزرگترین مشکلات کاربران سرورهای ubuntu که بر روی ایران میزبانی شده اند سر…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010