توضیحات سرور مجازی اشتراکی

توضیحات سرور مجازی اشتراکی

توضیحات سرور مجازی اشتراکی، عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. در این مقاله با شرکت هاستینگ پارس آپتایم همراه باشید تا بتوانید توضیحات سرور مجازی اشتراکی را دریافت کنید و بفهمید سرور مجازی اشتراکی چیست؟ و در مقایسه با سایر سرورها چه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

انواع مختلف سرور کدام است؟

 سرورها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها دارای مزیت‌ها و معایبی است. زمانی که قصد دارید برای سایت و کسب و کار خودتان سرور مناسب خریداری کنید باید به دنبال بهترین سرور باشید. اما جالب اینجاست که برای تمامی کاربران بهترین سرور به صورت یکسان وجود ندارد.

خرید سرور متناسب باکسب و کار و هدف

هر کسی متناسب با سایت و کسب و کاری که قرار است راه‌اندازی کند نیاز به هاست و سرور متفاوتی دارد. به عبارتی نمی‌توان برای تمامی افراد یک سرور خاص را به عنوان بهترین سرور معرفی کرد. زیرا نیازها و اولویت‌های تمامی افراد و الویت‌ها با یکدیگر متفاوت است و باید متناسب با نیاز هدف و ماهیت کسب و کار بهترین سرور را برای آن معرفی نمود.

انواع سرور

سرورهای مجازی دارای انواع مختلفی هستند که کاربران با توجه به نیازهای خودشان اولویت‌ها و هدف‌هایشان می‌توانند از هر کدام از این سرورها استفاده کنند. سرور شامل :(shared server) سرور اشتراکی، (virtual server) سرور مجازی و (dedicated server) سرور اختصاصی است.

توضیحات سرور مجازی اشتراکی

این موارد از جمله انواع سرور است که می‌توانید متناسب با هدف و اولویتی که برای کسب و کارتان دارید هر کدام را با قیمت مناسب و پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته از پارس آپتایم خریداری کنید.

سرور مجازی اشتراکی چیست؟

یکی  از انواع سرورها که بسیاری از کاربران نیز هنگام راه‌اندازی کسب و کار یا سایت خودشان از این سرور استفاده می‌کنند سرور مجازی اشتراکی است. هر کامپیوتری زمانی که به یک شبکه متصل می‌شود جزئی از یک سرور قرار می‌گیرد. در هر سرور تجهیزات و منابع سخت‌افزاری مختلفی نیز وجود دارد. تفاوت میان منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سرورهای مختلف باعث تفاوت انواع سرورها نیز با یکدیگر می‌شود.

مشخصات سرور اشتراکی

برای راه‌اندازی یک کسب و کار شما نیاز دارید که سرور داشته باشید. در این سرور پهنای باند، نرم‌افزارها، پشتیبانی سرور و موارد دیگر باید وجود داشته باشد. در سرور اشتراکی، که از جمله محبوب‌ترین راحت‌ترین و ارزان‌ترین سرورها محسوب می‌شود شما می‌توانید با هزینه‌ای مقرون به صرفه امکانات اولیه مناسبی را برای راه اندازی سایت و کسب و کار خودتان داشته باشید. همانطور که از نام این سرور مشخص است در سرور اشتراکی چندین وب سایت و صاحب کسب و کار به صورت همزمان و اشتراکی از امکانات و خدمات سرور استفاده می‌کنند.

سرور مجازی یا Vps مخفف کلمات Virtual Private Server  است. سرور مجازی به نرم‌افزارها و فناوری‌های مجازی‌سازی مجهز است و این قابلیت را فراهم می‌کند که منابع یک سرور به صورت مجازی در میان چند کاربر تقسیم شود. در صورتی که منابع سخت‌افزاری سرور یکسان است اما به صورت مجازی چندین کاربر از این سرور استفاده می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزیت‌های سرور مجازی اشتراکی

 سرور مجازی اشتراکی ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. ویژگی و مزیت اول قیمت سرور مجازی اشتراکی است.

قیمت خرید سرور مجازی اشتراکی

 هزینه خرید سرور مجازی اشتراکی در مقایسه با خرید سرور اختصاصی بسیار کمتر است. به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها و سایت‌هایی که به تازگی کار خودشان را شروع کرده‌اند و از نظر درآمدزایی هنوز به مرحله‌ای نرسیده‌اند که بتوانند برای هاست اختصاصی هزینه کنند می‌توانند از سرور مجازی اشتراکی استفاده کنند.

ارتقای منابع در سرور اشتراکی

 نکته بسیار مهم دیگر این است که در سرور مجازی اشتراکی این امکان برایتان وجود دارد که در هر زمانی که سایت شما از نظر منابع نیازمند منابع بیشتری بود سرور مجازی اشتراکی را ارتقا دهید. با وجود این قابلیت دیگر نگرانی در مورد کمبود منابع نخواهید داشت و با خیالی آسوده و هزینه کم می‌توانید کسب و کار خودتان را راه‌اندازی و آن را به اوج برسانید.

سرعت در سرور اشتراکی یا shared server

اگر بخواهیم سرور مجازی اشتراکی را با سرور مجازی اختصاصی مقایسه کنیم باید بگوییم که وی پی اس مجازی اختصاصی سرعت بسیار مناسبی دارد؛ اما با این حال سرور مجازی اشتراکی نیز از سرعت معقولی برخوردار است و می‌تواند تمامی نیازهای شما را برآورده کند. همچنین در سرور مجازی اشتراکی به راحتی می‌توانید بین مجازی‌سازها جابجا شوید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سایت خودتان را بر روی این سرور راه‌اندازی کنید. زیرا سرعت راه‌اندازی این سرور بسیار بالا است.

عملکرد سرور shared server چگونه است؟

اگر بخواهیم سرور اشتراکی را با اختصاصی از نظر عملکرد مقایسه کنیم باید بگوییم که تفاوتی میان این دو سرور وجود ندارد. این دو سرور عملکرد مشابهی دارند تنها تفاوت این است که شما به صورت مشترکی از منابع سرور اشتراکی استفاده می‌کنید. به دلیل وجود فناوری مجازی سازها در سرور مجازی اشتراکی، پهنای باند بسیار بالایی در اختیار شما قرار می‌گیرد و در مقایسه با سایر سرورها، شما امنیت بیشتری را نیز دریافت می‌کنید و می‌توانید از آی پی معتبر و اختصاصی استفاده کنید.

توضیحات سرور مجازی اشتراکی

دانش فنی کسب کنید

در کنار تمامی مزیت‌هایی که برای این سرور نام بردیم باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که شما هنگام خرید سرور مجازی اشتراکی باید دانش فنی خودتان را افزایش دهید؛ زیرا برای تعمیر نگهداری پیکربندی و مدیریت سرور مجازی اشتراکی باید دانش فنی بیشتری داشته باشد. البته جای نگرانی نیست شما می‌توانید سرورهای مجازی مدیریت شده خریداری کنید. به گونه‌ای که فقط کار نظارت و مدیریت را انجام می‌دهید و بدون دانش فنی می‌توانید از مزایای این سرور استفاده کنید.

کاربردهای سرور مجازی اشتراکی

 اگر سایت و کسب و کار شما به مرحله‌ای رسیده است که از بازدید کنندگان بسیار زیادی برخوردار است اما با این حال از نظر هزینه می‌خواهید صرفه‌جویی کنید خرید سرور مجازی اشتراکی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این سرور برای کسانی که سایت‌های فروشگاهی و پربازدید دارند گزینه بسیار مناسبی است؛ زیرا از یک سو قابلیت‌های سرور اختصاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد و از سوی دیگر هزینه کمتری دارد.

با سرور اشتراکی ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید

با استفاده از سرور مجازی اشتراکی می‌توانید از ایمیل مارکتینگ بدون محدودیت استفاده کنید. برای بازاریابی شرکت‌ها و ایمیل مارکتینگ نقش و اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید ایمیل‌ها را به صورت نامحدود بفرستید. همچنین می‌توانید برنامه‌ای در ماه تعریف کنید که به صورت نامحدود ایمیل ارسال کند.

راه اندازی اپلیکیشن، استفاده از سرور مجازی در گیمینگ، استفاده برای میزبانی انواع وب سایت‌ها در زمینه بورس و بازار رمز ارزها، استفاده در برنامه نویسی از جمله کاربردهای سرور مجازی است.

در این مقاله از پارس آپتایم با عنوان توضیحات سرور مجازی اشتراکی در تلاش بودیم به این سوال پاسخ دهیم که سرور مجازی اشتراکی چیست چه کاربردها و مزیت‌هایی دارد؟ شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران پارس آپتایم در ارتباط باشید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

ست کردن مخازن ایرانی بر روی ابونتو 2

یکی از بزرگترین مشکلات کاربران سرورهای ubuntu که بر روی ایران میزبانی شده اند سر…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010