پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010
منو موبایل

پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010

بهترین سایت برای خرید دامنه کدام است؟

بهترین سایت برای خرید دامنه کدام است؟ اگر می‌خواهید پاسخ این پرسش را پیدا کنید یا به دنبال خرید دامنه با بهترین قیمت هستید، جای درستی آمده‌اید. در این مقاله از پارس آپتایم می‌خواهیم بهترین سایت برای خرید دامنه را برایتان معرفی کنیم. حتماً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خرید دامنه

آیا می‌خواهید کسب و کار خودتان را در فضای آنلاین راه‌اندازی کنید؟ پس به اولین چیزی که نیاز دارید آدرس وب سایت یا دامنه می‌باشد. دامنه همان آدرس سایت شما است. این آدرس در موفقیت، برندینگ و درآمدزایی کسب و کار شما نقش بسیار زیادی دارد. در واقع هر کاربر، سایت شما را با نام و دامنه می‌شناسد؛ به همین دلیل باید در انتخاب آن، دقت بسیار زیادی داشته باشید.

انتخاب نام دامنه

 انتخاب بهترین دامنه که متناسب با کسب و کار شما باشد، به راحتی نوشته و خوانده شود و در دنیای مجازی نیز به راحتی در ذهن‌ها بماند، هنر شما است. شما می‌توانید با کمی جستجو و خلاقیت، بهترین نام دامنه را انتخاب کنید. بعد از گذراندن چالشِ انتخاب نام دامنه، به چالش انتخاب بهترین سایت برای خرید دامنه می‌رسید.

اهمیت دامنه

اهمیت دامنه آنجا مشخص می‌شود که هر کاربر، برای ورود به وبسایت و صفحه اصلی سایت شما، باید نام سایت شما را بر روی مرورگر و موتورهای جستجوگر تایپ کند. اگر نام دامنه را آسان، ساده اما خلاقانه و به یاد ماندنی انتخاب کرده باشید، کاربران بدون هیچ زحمتی می‌توانند به شما برسند.

اهمیت ثبت دامنه آنجا مشخص می‌شود که این کار اولین قدم شما برای راه‌اندازی وب سایت است و باید علاوه بر انتخاب نام دامنه مناسب، به دنبال شرکت مناسبی باشید؛ زیرا اگر زیربنای کسب و کار خودتان را به خوبی بنا نکنید ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شوید. توصیه می‌کنیم که در انتخاب دامنه نیز از مشاوران و متخصصان پارس آپتایم از بخش ارتباط با ما، مشاوره رایگان دریافت کنید. باید نامی را انتخاب کنید که علاوه بر ساده بودن، کوتاه و قابل فهم باشد در ذهن کاربران همیشه ماندگار بماند.

 امروزه شرکت‌های بسیار زیادی هستند که در زمینه ثبت دامنه فعالیت دارند. در ادامه فاکتورهایی را برایتان ارائه می‌دهیم که دانستن آنها به شما کمک می‌کند بتوانید خودتان به این سوال پاسخ دهید که بهترین سایت برای خرید دامنه کدام است؟

انواع دامنه

دامنه‌ها با توجه به پسوندهایی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند؛ اما دو نوع مهم آن دامنه‌های داخلی و دامنه بین‌المللی می‌باشد.

دامنه ملی

دامنه‌های داخلی دارای پسوند ir هستند و در هر جایی از جهان که باز شوند به این معنا است که این سایت برای ایران می‌باشد. دامنه ir دامنه داخلی یا ملی محسوب می‌شود و از جمله زیر مجموعه‌های دامنه‌ داخلی، org و ac.ir هستند. مهمترین تفاوت این دامنه‌ها با دامنه‌های خارجی، این است که فقط ایرانی‌ها و کسانی که دارای آی پی ایران هستند می‌توانند این دامنه‌ها را ثبت کنند. تمامی کشورها، دامنه ملی دارند و فقط کاربران همان کشور می‌توانند از آنها استفاده کنند.

دامنه بین المللی

اما دامنه بین المللی به گونه‌ای است که تمامی کاربران سراسر جهان، می‌توانند از آنها استفاده کنند و آنها را ثبت کنند. رایج‌ترین دامنه بین‌المللی دامنه .com می‌باشد. با توجه به اینکه دامنه‌های داخلی سامانه ایرنیک دارند، شما به راحتی می‌توانید آنها را پیگیری کنید؛ اما در مورد دامنه‌های بین‌المللی، پیگیری دامنه به سادگیِ دامنه‌های داخلی نیست؛ به همین دلیل باید به دنبال بهترین سایت برای ثبت دامنه باشید. به خاطر وجود تحریم و مشکلات ارزی توصیه می‌کنیم که بهترین سایت را برای ثبت دامنه انتخاب کنید.

فاکتورهای تشخیص بهترین ثبت کننده دامین

برای خرید دامنه با بهترین قیمت، باید به دنبال بهترین سایت برای خرید دامنه باشید. در ادامه معیار‌ها و فاکتورهایی را برایتان ارائه می‌دهیم که توجه به آنها باعث می‌شود بتوانید بهترین سایت ثبت کننده‌ی دامین را پیدا کنید. اگر سایتی این فاکتورها را داشته باشد شما می‌توانید در صورت بروز مشکل، دامنه را پیگیری کرده و از ایجاد مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

مقایسه قیمت ثبت دامنه و تمدید آن

هنگام ثبت دامنه، شما باید به قیمت آن هنگام خرید و ثبت نیز توجه داشته باشید. بسیاری از شرکت‌ها برای اینکه مشتریان زیادی را جذب کنند، قیمت ثبت دامنه را ارزان‌تر از حالت معمول حساب می‌کنند؛ اما اگر بخواهید همان دامنه را تمدید کنید، هزینه بسیار بالاتری از شما گرفته می‌شود.

بسیاری از شرکت‌ها هستند که هزینه ثبت نام و هزینه تمدید دامنه را در کنار یکدیگر برایتان بیان کرده‌اند. توجه به این موضوع می‌تواند شما را در پاسخ به سوال بهترین سایت برای خرید دامنه کدام است؟ کمک کند. سایت پارس آپتایم در زمینه ثبت آنی دامین فعال است و این اطمینان را به شما می‌دهد که هیچ هزینه اضافی، نه هنگام ثبت دامنه و نه هنگام تمدید آن، از شما دریافت نمی‌کند.

به نوع ریجستر دامنه توجه کنید

 ویژگی دیگری که باعث می‌شود بهترین سایت برای ثبت دامنه را بشناسید، نوع ریجستر دامنه است. دامنه‌های مختلف ریجسترهای متفاوتی دارند به عنوان مثال دامنه .com توسط ریجسترهای مختلف ثبت می‌شود. برخی از این رجسترها در آمریکا هستند و برخی از رجیسترها ایران را تحریم نکرده‌اند. بهترین و معروف‌ترین ریجسترهای دنیا که در بین کاربران سایر کشورها شناخته شده است؛ اما ایران در لیست تحریم‌های آن می‌باشد، ریجستر Onlinenic، Daddy  ،resell است. 

بهتر است سایتی را برای ثبت دامنه انتخاب کنید که از این رجیسترها استفاده نمی‌کنند. رجیستر joker از سوی بسیاری از شرکت‌های هاستینگ استفاده می‌شود و ایران را نیز تحریم نکرده است. این شرکت، اروپایی است و تاکنون مشکلی برای کاربران ایرانی که از آن استفاده کرده‌اند پیش نیامده است.

نماینده رسمی بودن دامنه

 یکی دیگر از نکاتی که به شما کمک می‌کند بهترین سایت خرید دامنه را شناسایی کنید، این است که شرکت مورد نظر نماینده رسمی آن دامنه باشد. بسیاری از ثبت کننده‌های دامنه که در داخل ایران فعالیت دارند در کشورهای دیگر نیز دفاتر بین المللی دارند و می‌توانند مسائل حقوقی دامنه را پیگیری کنند. به عبارتی ممکن است شما یک دامنه بین‌المللی را ثبت کنید، اما این دامنه توسط ثبت کننده لغو شد. اگر این دامنه توسط نماینده‌ی رسمی دامنه ثبت شده باشد می‌تواند به صورت حقوقی از حق شما دفاع کند.

 توجه به تمامی این عوامل، به شما کمک می‌کند که به سوال بهترین سایت برای خرید دامنه کدام است؟ پاسخ دهید. اگر قصد خرید دامنه با بهترین قیمت کاملاً امن و اطمینان بخش را دارید حتماً به سایت پارس آپتایم مراجعه کرده و از خدمات ما برخوردار شوید.

پارس آپتایم بهترین سایت برای خرید دامنه 

ما با افتخار اعلام می‌کنیم که بهترین سایت برای خرید دامنه هستیم؛ زیرا شما می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته اقدام به ثبت و خرید دامنه کنید و دامنه‌های ملی و بین‌المللی، .ir و دات کام را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ثبت کنید. ما از ریجسترهای بین‌المللی معتبر استفاده کرده و می‌توانیم تا پایان کار در کنار شما باشیم. همچنین این امکان برای شما وجود دارد اگر دامنه خودتان را در شرکت دیگری ثبت کرده‌اید برای تمدید از خدمات پارس آپتایم استفاده کنید و دامنه خودتان را انتقال دهید.

مطالب مرتبط
جستجوی دامنه رایگان از کجا بهتر است؟

جستجوی دامنه رایگان از کجا بهتر است؟

جستجوی دامنه رایگان از کجا بهتر است؟ سوالی است که می‌خواهیم در این مقاله به پاسخ آن بپردازیم. اگر قصد […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده
جستجوی دامنه دات کام

جستجوی دامنه دات کام

 جستجوی دامنه دات کام آزاد، یکی از دغدغه‌های بسیاری از صاحبان کسب و کار هنگام راه‌اندازی سایت یا فروشگاه اینترنتی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. هدف ما این است که به […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده