اکانتینگ IBSng چیست؟

سرور مجازی IBSng

IBSng چیست؟

IBSng (Integrated Business Services Next Generation) یک سیستم مدیریت اکانتینگ (Accounting) و مدیریت مشترکین (Billing) برای ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) و ارتباطاتی است. این سیستم به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی و به صورت اتوماتیک فرآیند مدیریت و نظارت بر مشترکین خود را انجام دهند.

چه کسانی میتوانند از IBSng استفاده کنند؟

با استفاده از IBSng، شرکت‌ها می‌توانند به سادگی اکانت‌های کاربری و مشترکین خود را مدیریت کرده و برای آن‌ها صورتحساب صادر کنند. این سیستم قابلیت‌های مختلفی از جمله مدیریت سرعت اینترنت، قفل کردن حجم دیتا، تعریف کردن پلن‌های مختلف اینترنتی، مدیریت پرداخت‌های مشترکین، تعیین قوانین و محدودیت‌های مختلف برای مشترکین و … را فراهم می‌کند.

افراد و یا شرکت های کوچک امکان استفاده از اکانتینگ IBSng را دارند؟

افراد و شرکت های کوچک نیز میتوانند از نسخه Version A1.24 که رایگان است نیز استفاده کنند. البته این نسخه خیلی قدیمی و پر از اشکال است.

از دیگر امکانات IBSng میتوان گفت:

از دیگر قابلیت‌های IBSng می‌توان به اتصال به درگاه‌های پرداخت مختلف، اطلاع‌رسانی به مشترکین و مدیران از طریق پیامک و ایمیل، گزارش‌دهی و تحلیل داده‌ها، پشتیبانی از سیستم‌های مختلف مانند MikroTik، Cisco، Juniper و … اشاره کرد.

اکانتینگ IBSng بر روی چه توزیع هایی از لینوکس قابل نصب و راه اندازی هستند؟

نسخه A1.24 که توسط پارس آپتایم بر روی سرورهای مجازی لینوکس با توزیع ابونتو و CentOS نسخه های 6 و7 نصب میگردد و نصب این اکانتینگ بر روی سرورهای لینوکسی ما کاملا رایگان بوده است.

سخن پایانی

IBSng یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت اکانتینگ و مدیریت مشترکین در ایران است و توسط بسیاری از ISPهای بزرگ و کوچک در این کشور استفاده می‌شود. یک نرم افزار کاملا مبتنی بر وب میباشد و در دو نسخه رایگان و تجاری عرضه میگردد.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

ست کردن مخازن ایرانی بر روی ابونتو 2

یکی از بزرگترین مشکلات کاربران سرورهای ubuntu که بر روی ایران میزبانی شده اند سر…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010