آیا واقعا دامین رایگان وجود دارد؟

دامین رایگان وجود دارد

مقدمه

شاید تاکنون نام دامین رایگان را شنیده باشید. یک نام دامنه فراتر از نام وب سایت شما است. دامنه کارت تلفنی است که بازدیدکنندگان برای یافتن کسب و کار و بخش مهمی از برندتان استفاده می کنند. در این صورت، منطقی است که برای یافتن و ایجاد نام دامنه مناسب تلاش کنید. یک قانون خوب این است که نام دامنه را کوتاه و ساده نگه دارید تا مردم بتوانند به راحتی آن را به خاطر بسپارند. نام دامنه رو طوری انتخاب کنید که حاوی کلمه کلیدی مرتبط با صنعت شما باشد. همچنین، نام دامنه باید به سادگی نام کسب و کار شما باشد.
پس از تصمیم گیری در مورد نام دامنه، باید جستجو کنید تا ببینید آیا نام وب سایت موجود است یا خیر.

جستجوی دامین رایگان

حال ممکن است از خود بپرسید چگونه می توانید یک دامین رایگان تهیه کنید. در واقع، از طریق پایگاه داده هویز، شما براحتی می توانید اطلاعات همه دامنه های ثبت شده را جستجو کنید. همچنین، از طریق پایگاه داده هویز (مالک فعلی دامنه) مشخصاتی همچون در دسترس بودن و تاریخ انقضای دامنه قابل شناسایی است. اگر نام دامنه شما در دسترس نیست، ممکن است بتوانید با مالک تماس بگیرید تا آن را از آنها بخرید. همچنین، می توانید به یک نام دامنه جدید فکر کنید که در این صورت، باید به خرید دامین پولی هم نیم نگاهی داشته باشید.

دامین چیست؟

هنگامی که به یک آدرس اینترنتی یا نام اشاره می کنیم، در واقع، از یک دامنه یا نام دامنه محل یک وب سایت نام می بریم. به عنوان مثال، هنگامی که نام دامنه “google.com” را می گوییم، در واقع به آدرس آی پی 216.239.38.120″” اشاره می کنیم. معمولا نام دامین خیلی ساده تر از رشته هایی از اعداد طولانی در ذهن می مانند. یک نام دامنه می تواند حداقل یک کارامتر و حداکثر شامل شصت و سه کاراکتر داشته باشد و بعد از علائم پروتکل در آدرس وارد می شود. به طور مثال، دامنه وبسایت گوگل را به صورت https://google.com نمایش می دهیم. هنگامی که یک نام دامنه را در مرورگر وب خود وارد می کنید، ابتدا درخواستی را به یک شبکه جهانی از سرورهایی که سیستم نام دامنه (DNS) را تشکیل می دهند ارسال می کند.

دامین رایگان

دامین رایگان نام دامنه ای است که بدون هیچ هزینه ای معمولا توسط یک سرویس میزبانی وبسایت یا یک ثبت کننده نام دامنه ارائه می شود. این نوع دامنه ها اغلب با محدودیت های خاصی مانند تبلیغات در وب سایت یا یک زیر دامنه همراه هستند. همچنین، دامنه های رایگان ممکن است شامل ویژگی هایی مانند استفاده از امکانات میزبانی ایمیل یا محافظت از حریم خصوصی نباشد. بنابراین، نباید تنها به رایگان بودن این نوع دامنه ها توجه کنیم. از جمله انواع دامین رایگان می توانیم به دامین رایگان ویندوز اشاره کنیم. در ادامه، در مورد کیفیت انواع دامین رایگان و پولی بیشتر صحبت می کنیم.

 

کیفیت دامین رایگان

هنگامی که از کیفیت دامین رایگان صحبت می کنیم، نگران امنیت آن هستیم. هکرها و کلاهبرداران اغلب دامنه های رایگان را هدف قرار می دهند. زیرا ممکن است از آنها برای توزیع بدافزار و انواع محتوای مخرب استفاده کنند. آنها همچنین می توانند برای انواع حملات فیشینگ از این نوع دامنه ها استفاده کنند. علاوه بر این، دامنه‌ های رایگان اغلب با وبسایت‌ های بی کیفیت یا غیرقابل اعتماد مرتبط هستند. این موضوع می‌ تواند به اعتبار وب ‌سایت شما آسیب برساند. در نتیجه، به طور بالقوه منجر به مشکلات امنیتی برای بازدیدکنندگان شود. کلاهبرداران اغلب از دامنه ‌های رایگان برای ایجاد وبسایت های ‌یکبار مصرف استفاده می‌کنند.

مقایسه خرید دامین و دامین رایگان

تفاوت دامنه پولی با دامین رایگان در امنیت کاربران یا بازدیدکنندگان وب سایت است. ثبت دامین های پولی با ویژگی ها و خدمات خاصی امکان پذیر است. دامنه های رایگان آن نوع ویژگی ها را ندارند. همچنین، برخی از ویژگی های شرکت میزبان برای نام دامنه رایگان ممنوع شده است. با خرید دامنه‌ های پولی معمولا کنترل و انعطاف‌ پذیری بیشتری بر روی وب‌ سایت اخود دارید. از جمله، توانایی استفاده از دامنه سطح بالا (مانند http://yoursite.com) گزینه ‌ای برای داشتن یک وب‌ سایت بدون تبلیغات. با خرید دامین دارای مزایایی مانند حفاظت از حریم خصوصی، امنیت بهتر و میزبانی ایمیل هستید.

کلام آخر

یکی از بزرگترین معایب نام دامین رایگان، عملکرد محدود آن است. با یک دامنه رایگان، شاید از نظر فضای ذخیره سازی، پهنای باند و گزینه های سفارشی سازی محدود شوید. در نتیجه، برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای که نیازهای شما را برآورده کند، در مضیقه هستید. یک وبسایت شخصی به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را با مشتریان هدف و واقعی توسعه دهید. در نتیجه، این موضوع می تواند بر توسعه کسب و کار شما تاثیر منفی داشته باشد. لذا، اگر در راه اندازی کسب و کار خود جدی هستید، به خرید یک دامنه معتبر و ایمن فکر کنید. به جز مزایایی که در بالا به آن اشاره شد، استفاده از دامین پولی می تواند حافظ امنیت کسب و کار شما باشد و به برند شما جان تازه ای ببخشد. برای ثبت آنی دامین، از اینجا اقدام کنید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

جستجوی نام دامنه 5

جستجوی نام دامنه

جستجوی نام دامنه عنوان مقاله‌ای است که می‌خواهیم در این مجال به آن بپردازیم. هدف…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010