سرور فیزیکی یا سرور مجازی؛ واقعا کدام بهتر است؟

سرور فیزیکی یا سرور مجازی

سرور یک فضایی است که ما به آن نیاز داریم. اگر شما کسب و کار اینترنتی دارید قطعا تا به حال با شرکت های هاستینگ همکاری کردید. سرور به طور کلی یک فضا در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما اطلاعات خودتان را در آن ثبت کنید. حالا شما می‌توانید این فضا را درون سایت خود نمایش دهید تا کاربران آن را مشاهده کنند. مثلا سایت دیجی کالا این همه محصول را روی یک سرور مجازی قرار داده است. سرور ها به دو صورت هستند، یک دسته فیزیکی و دسته دیگر مجازی هست. در این مقاله قصد داریم سرور فیزیکی یا سرور مجازی را با یکدیگر مقایسه کنیم. پس تا آخر این مقاله کوتاه، همراه ما باشید.

سرور مجازی یا سرور فیزیکی

اسم دیگر سرور مجازی، VPS است. همانطور که گفتیم یک سایت یا از هاست استفاده می‌کند یا از سرور مجازی. تمام اطلاعات درون سایت حتی اطلاعات کاربران درون این سرور ذخیره سازی می‌شود و از آن نگهداری می‌شود.

سرور فیزیکی

اسم سرور مجازی یا سرور فیزیکی تا حدودی تکلیف را برای ما روشن می‌کند. سرور فیزیکی نوعی سرور است که شما خودتان راه اندازی می‌کنید. برای اینکار نیاز به وسایلی هست تا فراهم کنید و سرور خود را راه اندازی کنید. تصور کنید شما یک کامپیوتر دارید و به آن نیازی ندارید، پس می‌توانید آن را سرور کنید تا تمام اطلاعات درون آن ذخیره سازی شود.

 زیرساخت شبکه مناسب و اتاق سرور ثابت یکی از مشکلاتی است که با راه اندازی سرور فیزیکی به آن بر خواهیم خورد. وجود برقی پایدار، آب و هوایی مطلوب که سیستم داغ نکند، امنیت فیزیکی سیستم و کلی کار های دیگر که باید انجام شود تا سرور مجازی با بهترین امکانات برای ما کار کند. و قطعا سرور شما یک سرور ایرانی شناخته می‌شود. این موارد چیز هایی هست که باید رعایت شود تا شما بتوانید یک سرور فیزیکی باکیفیت برای کار خود راه اندازی کنید.

سرور مجازی

کلی شرکت و سایت در این زمینه وجود دارد. کار این سایت ها به این شکل هست که سرور هایی که ما نیاز داریم را دارند و به ما ارائه می‌دهند. تمام نکات بالا را رعایت کردند و سیستم راه اندازی کردند و شما اکانت ماهانه از آن ها خریداری می‌کنید و سرور را روی سایت خود میندازید و معمولا بالاترین پرفورمنس را به شما ارائه می‌دهد.

اگر شما سرور مجازی بخرید از خیلی لحاظ خیال خودتان راحت تر است. تمرکز اصلی شما قطعا روی کسب و کار خود است و اگر سرور فیزیکی راه اندازی کنید زمان از شما در روز می‌گیرد. حالا سرور هایی وجود دارد که برای سیستم عامل های مختلف است و کار شما را راه میندازد. به طور مثال اگر سیستم شما لینوکس است می‌توانید سرور های مخصوص لینوکس را خریداری کنید.

خرید سرور مجازی به نسبت سرور فیزیکی، یک مزیت خیلی بزرگ دارد. شما هر لوکیشنی که بخواهید می‌توانید خریداری کنید. معمولا سایت ها با شرکت های خارجی که سرور مجازی دارند همکاری می‌کنند و برای شما سرور مجازی از کشور های اروپایی، آمریکایی و تمام قاره ها دارند. حالا شما حق انتخاب دارید و می‌توانید سرور از کشور های مختلف خریداری کنید که هر کدام مزیت هایی دارند.

تفاوت سرور فیزیکی و سرور مجازی

یک سری از تفاوت ها در قسمت بالا گفته شد. اما بعضی معتقدند سرور های فیزیکی از لحاظ قیمتی در بلند مدت بهتر است. این قضیه کاملا درست است اما همانطور که گفتیم سرور های فیزیکی دردسر های خودش را دارد. در خرید سرور های مجازی این قابلیت را دارید تا سیستمی که اجاره کرید را قوی تر کنید تا امکانات بیشتری کسب کنید.

سرور فیزیکی یا سرور مجازی هر دو محبوبیت دارند و استفاده می‌شوند. سرور مجازی این آپشن را در اختیار شما قرار می‌دهد که همیشه در حال فعالیت است و هر زمانی به مشکلی بخورید می‌توانید آن را ویرایش کنید. فقط کافیه تا با سایتی که سرور مجازی خریدید تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند. در عین حال سرور شما را برای شما وصل می‌کنند. وصل کردن سرور به یک سایت، یکی از کارهایی هست که اگر خودتان بخواهید انجام دهید، بسیار زمان بر است.

ما تلاش کردیم در این مقاله تمام اطلاعاتی که داریم را به صورت ساده در اختیار شما قرار دهیم. حالا انتخاب با شماست که سرور فیزیکی یا سرور مجازی روی وبسایت خودتان راه اندازی کنید. تیم ما(پارس آپتایم) تمام سرور های مجازی و هاست ها را موجود دارد تا شما به راحتی خرید کنید و از بالاترین امکانات بهره ببرید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

ست کردن مخازن ایرانی بر روی ابونتو 2

یکی از بزرگترین مشکلات کاربران سرورهای ubuntu که بر روی ایران میزبانی شده اند سر…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010