پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010
منو موبایل

پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010

خرید VPS برای لینوکس

VPS یا همان virtual private server، یک فضای مجازی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد تا اطلاعات خود را در آن قرار دهید. این فضا بیشتر برای وبسایت هایی که پشتیبانی خیلی بالایی می‌خواهند قرار داده می‌شود. VPS ها برای سیستم عامل های متفاوت، مختلف است. در این مقاله قصد داریم تا خرید VPS برای لینوکس را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

به طور کلی می‌توان این فضا ها را به دو شکل گفت. شما برای سایت خود یا باید از هاست و یا از سرور مجازی استفاده کنید. سرور مجازی مانند یک کامپیوتر است که در اختیار شما قرار دادند. ولی زمانی که شما هاست میخرید، یک سیستم را به چند بخش تقسیم کردند و یک بخش را در اختیار شما قرار می‌دهند.

سیستم عامل

با پیشرفت تکنولوژی، سیستم عامل های خیلی خوب وارد بازار شدند و با هم رقابت دارند. یکی از این سیستم عامل ها لینوکس است. خرید VPS برای لینوکس در زمان قدیم کار سختی بود. اما با پیشرفت لینوکس و محبوبیت آن میان مردم، در حال حاضر خیلی از سایت ها سرور مجازی لینوکس را هم موجود کردند. در اصل می‌توان گفت لینوکس بعد از ویندوز، محبوب ترین سیستم عامل جهان است.

خرید VPS برای لینوکس می‌تواند به شما کمک کند تا سیستم عاملی با سرعت و امنیت بالا را تجربه کنید. وقتی این سیستم عامل سرور شما باشد، قطعا سرعت وبسایت شما می‌تواند تا چند برابر افزایش پیدا کند.

همانطور که میدانید، دلیل محبوبیت سرور مجازی و کلا سیستم عامل لینوکس، بی شک سرعت بالای آن است. لینوکس به دلیل اپن سورس بودن، از سرعت بسیار بالایی پیروی می‌کند. به کل می‌توان گفت حجم پایین سیستم عامل لینوکس دلیل محبوبیت بالای مردم است. در حال حاضر به صورت میانگین از هر سه سیستم، یک سیستم از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کند.

بهترین لوکیشن

تمام VPS ها دارای یک لوکیشن هستند. این لوکیشن می‌تواند روی کار شما تاثیر زیادی بگذارد. قدیم فقط سرور های خارجی می‌توانستیم بخریم. اما امروزه به دلیل فیلتر و تحریم ها ممکن است هر روزی ارتباط ما با خارج قطع شود.

لوکیشن های خارج توسط موتور جستجو های گوگل ساده تر پیدا می‌شوند. ولی همین موتور جستجو ها یه مقدار با لوکیشن های ایران مشکل دارند و شاید در ایندکس کردن محتوا ها به مشکل بخورید.

از طرف مقابل باید بگیم که خرید VPS برای لینوکس لوکیشن ایران بهتر است چون سرور در ایران است و ارتباط با دامین راحت تر است. هر لوکیشن مزیت خودش را دارد. پس حتما قبل از خرید حواستان باشد و به صورت کامل بررسی کنید.

جمع بندی

اگر شما سایت دارید برای آن نیاز به سرور دارید، پیشنهاد میکنم از سایت ما دیدن کنید تا با سرور های مختلف آشنا شوید. البته اگر برای سایت خود هاست می‌خواید هم می‌توانید وارد سایت شوید تا آن را مشاهده کنید. خرید VPS برای لینوکس در 13 لوکیشن مختلف درون سایت پارس آپتایم موجود است. سایت پارس آپتایم امسال، سال 13 کاری خودش است. خوشحال می‌شویم اگر بتوانیم بهتون کمک کنیم.

برای خرید سرور مجازی لینوکس کلیک کنید.

مطالب مرتبط
بهترین سایت خرید سرور مجازی

بهترین سایت خرید سرور مجازی

اگر قصد خرید سرور مجازی دارید قطعا به این مشکل برخوره اید که بهترین سایت برای خرید سرور مجازی کدام […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده
مزیت سرور مجازی لینوکس نسبت به میکروتیک

مزیت سرور مجازی لینوکس نسبت به میکروتیک

تمام وبسایت ها، یک فضایی دارند که اطلاعات درون آن ذخیره سازی می‌شود. این فضا می‌تواند به صورت فضای مجازی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران چه تفاوتی با سرور خارج دارد؟

سرور مجازی ایران، یکی از انتخاب هایی هست که شما می‌توانید برای سایت خود انتخاب کنید. قطعا تفاوت هایی بین […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده