هاست ویندوز چیست؟ مزیت های هاست ویندوز چیست؟

هاست ویندوز چیست

برای ساخت و راه اندازی یک سایت، شما نیاز به یک فضا دارید تا اطلاعات را در آن قرار دهید. این اطلاعات شامل محصولات، محتوا ها و کلی چیز های دیگر است که درون سایت شما قرار دارد. علاوه بر این موارد اطلاعات مشتری های شما نیز باید درون یک فضایی قرار بگیرد. اسم این فضا، هاست هست. هاست ها برای سیستم عامل های مختلف طراحی شدند. ما در این مقاله قصد داریم تا سوال خیلی از شما ها را جواب دهیم یعنی، هاست ویندوز چیست؟ علاوه بر آن مزیت های هاست ویندوز را نیز به صورت کامل به شما توضیح خواهیم داد، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

هاست ویندوز چیست؟

هاست ویندوز همان فضایی است که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، اما با یک تفاوت بزرگ. این هاست همانطور که از اسمش معلوم است فقط برای سیستم عامل هایی که از ویندوز پیروی می‌کند، کار می‌کند. هاست به شما این فضا را می‌دهد تا شما تمام اطلاعات سایت خود را درون خودش قرار دهید و از آن ها نگهداری می‌کند.

خب تا اینجا جواب سوال اول را به شما دادیم. اینکه هاست ویندوز چیست و چگونه کار می‌کند. حالا قطعا سوال دوم شما این خواهد بود که چرا باید از هاست ویندوزی استفاده کنیم؟ هاست ویندوز چه مزیت هایی دارد که ما را ترغیب کند تا از آن استفاده کنیم؟

اول از همه باید بهتون بگیم که سیستم عامل ویندوز به قدری قدرتمند هست که توانسته خیلی از مخاطبان را به خودش جذب کند. تمام سیستم های جهان از هر 3 سیستم، 2 سیستم از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند. اصلی ترین دلیل استفاده گسترده مردم از ویندوز، کاربری ساده آن است.

مزیت های هاست ویندوز چیست؟

  • رابط کاربری ساده(User Friendly): همانطور که در قسمت بالاتر گفتیم، ویندوز خیلی رابط کاربری ساده ای دارد یا به اصطلاح یوزر فرندلی است. منظور از یوزر فرندلی بودن، کاربری ساده آن است که هر کسی با سیستم عامل ویندوز کار کند خیلی سریع آن را یاد می‌گیرد. دلیل کاربری ساده ویندوز، همه گیر شدن و استفاده بیشتر مردم از آن هم می‌تواند باشد.
  • استفاده از برنامه های قدیمی: شما درون هاست ویندوز خود می‌توانید از برنامه های قدیمی تر ویندوز بدون مشکل استفاده کنید. این قابلیت باعث شده تا اگر شما یک برنامه خود را آپدیت نکردید، آسیبی به سایت شما نرساند.
  • امنیت بسیار بالا: یکی از نکات خیلی کلیدی هاست ویندوز، امنیت بالای آن است. تقریبا می‌توان گفت دسترسی به اطلاعات شما غیر ممکن است. چرا میگیم غیر ممکن، چون هیچکدام از اطلاعات شرکت مایکروسافت اپن سورس نیست و هر کسی دسترسی به آن ندارد. فقط افرادی که درون مایکروسافت کار می‌کنند به اطلاعات شما دسترسی دارند و در صورت نیاز آن ها را توسعه و یا گسترش می‌دهند.
  • استفاده از MySql: اگر فقط تا حدودی با دیتابیس ها آشنا باشید، از محبوبیت MySql بی اطلاع نیستید. ویندوز سیستم عاملی هست که استفاده از این دیتابیس را بلامانع دانسته و استفاده از این دیتابیس را برای شما فراهم کرده است.
  • کنترل پنل جذاب: وقتی حرف از کنترل پنل می‌شود، فقط می‌توان گفت هاست ویندوز حرف یک را می‎‌زند. کاربری ساده و طراحی جذاب باعث شده تا تمام مشتریان از این ترکیب راضی باشند.

کلام آخر

امیدواریم این مقاله کار شما را راه انداخته باشد. ما تلاش کردیم تا جداب 2 تا سوال زیر را به صورت کامل به شما بدهیم:

  • هاست ویندوز چیست
  • مزیت های هاست ویندوز چیست

هاست ها معمولا در پلن های مختلف به شما ارائه می‌شوند. بسته به حجم هاستی که شما نیاز دارید، می‌توانید آن را در سایت های مختلف سفارش دهید.

سایت پارس آپتایم یکی از معتبر ترین سایت ها در این زمینه است. پارس آپتایم 12 سال در حال کار است و هر روز تلاش کرده تا کیفیت کار خود را نسبت به سال قبل بهتر کند.

روی این نوشته کلیک کنید تا هاست های ویندوزی موجود در سایت را مشاهده کنید

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010