سرور مجازی ایران چه تفاوتی با سرور خارج دارد؟

سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران، یکی از انتخاب هایی هست که شما می‌توانید برای سایت خود انتخاب کنید. قطعا تفاوت هایی بین سرور مجازی و هاست وجود دارد که به آن هم اشاره خواهیم کرد. ولی اگر شما سایتی پر از محصول دارید بهتر است از هاست قوی استفاده کنید. در حال حاضر قوی ترین نوع هاست، سرور مجازی است که روی سایت شما فعال می‌شود و تمام اطلاعات شما درون آن قرار می‌گیرد.

این اطلاعات شامل محصولات و یا نوشته های سایت شما است. سایت شما با یک پلن کد نویسی بالا آمده است که آن اطلاعات هم درون سرور مجازی قرار می‌گیرد. در بعضی از وبسایت ها، کاربران اطلاعات خود را درون سایت ثبت می‌کنند. این اطلاعات نیز درون سرور مجازی ایران ثبت خواهد شد و درون آن محفوظ باقی می‌ماند.

تفاوت سرور مجازی و هاست

شما تصور کنید که یک سیستم دارید و آن را به چند بخش تقسیم کردید. درسته شما در حال حاضر انگار چند سیستم دارید ولی این سیستم ها ضعیف تر از سیستم اولیه هستند. هاست دقیقا به همین شکل کار می‌کند. یک بخشی از یک سیستم در اختیار شما قرار می‌گیرد. هاست درون تمام سایت ها به صورت سالانه خریداری می‌شود و بعد از یکسال شما دوباره باید مبلغی پرداخت کنید تا از همان هاست استفاده کنید.

ولی وقتی شما تصمیم به خرید یک اکانت سرور مجازی می‌گیرید، یک سیستم با تمام آپشن هایی که دارد در اختیار شما قرار می‌گیرد. از سی پی یو گرفته تا رم در اختیار شما قرار می‌گیرد تا پشتیبانی سایت شما با سرعت بالا ران شود. معمولا سرور مجازی به صورت ماهانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و بعد از یک ماه باید مجددا پول پرداخت کنید تا دوباره بتوانید از آن استفاده کنید.

سرور مجازی ایران و هاست هر دو قابلیت ارتقا دادن دارند. ارتقای سرور مجازی و هاست بعد از اتمام یک دوره شما می‌توانید حجم آن را اضافه کنید. البته هر مشکلی وجود داشته باشد شما در هر زمان می‌توانید تغییر دهید، ولی باید هزینه اولیه را فراموش کنید و از هست یا سرور مجازی قوی تر استفاده کنید.

از لحاظ هزینه ای، هاست خیلی ارزان تر از سرور مجازی است. هزینه ای که شما برای اکانت یک ماهه سرور مجازی پرداخت می‌کنید با هزینه ای که برای یکسال برای دریافت هاست پرداخت می‌کنید، تقریبا برابری می‌کند. البته که خدمات بیشتر سرور مجازی باعث این اتفاق شده است.

تفاوت کشور های مختلف در این زمینه

همانطور که متوجه شدیم، برای سرور مجازی یک سیستم در اختیار شما قرار می‌دهند. حالا اینکه این سیستم در کدام کشور است، جزو نکات خیلی مهم هست.

وقتی وارد یک وبسایت در این زمینه می‌شوید، می‌بینید که این امکان را برای شما گذاشته است که این سرور را مثلا در 15 کشور مختلف خریداری کنید. حالا این کشور ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ به طور کلی سرور مجازی خارج ارتباط خیلی بهتری با گوگل دارد. ولی از طرف دیگر به دلیل اینکه ما در کشور ایران زندگی می‌کنیم، سرور مجازی ایران از لحاظ سرعت، می‌تواند سرعت بالاتری در اختیار ما قرار دهد.

شما با توجه به نیازی که دارید باید اول بین سرور مجازی و هاست انتخاب کنید. سپس اگر سرور مجازی را انتخاب کردید بین اینکه سرور کدام کشور را بخرید انتخاب کنید. یک انتخاب دیگر هم دارید که باید برای آن تصمیم بگیرید؛ آن هم این است که از کدام سیستم عامل پیروی کنید. ویندوز، لینوکس و میکروتیک سه تا از محبوب ترین سیستم عامل ها هستند که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید VPS ایران

خرید سرور مجازی ایران شما را از لحاظ سرعت بیمه می‌کند. وقتی سرور شما و دامنه ای که می‌خرید به همدیگر مربوط باشد، باعث می‌شود تا سرعت وبسایت شما بالاتر برود. مخصوصا اگر سایت با دامنه دات آی آر دارید بهتون پیشنهاد می‌کنیم تا از سرور مجازی ایران استفاده بکنید.

پارس آپتایم یک سایتی است که به صورت تخصصی در زمینه خرید هاست، سرور مجازی و دامنه کار می‌کند. قدمت 13 ساله ما باعث شد تا تمام مشتریان با خیال راحت به ما اعتماد کنند. در صورت نیاز هر گونه مشاوره در این زمینه به ما پیام دهید تا با توجه به نیاز شما بهترین خرید را به شما به صورت رایگان پیشنهاد دهیم.

برای مشاهده پلن های سرور مجازی ویندوز اینجا کلیک کنید.

مطالعه این مطالب را هم توصیه میکنیم

خدمات مورد نیاز شما را با کیفیتی که انتظار دارید و قیمتی که انتظار ندارید.

ست کردن مخازن ایرانی بر روی ابونتو 2

یکی از بزرگترین مشکلات کاربران سرورهای ubuntu که بر روی ایران میزبانی شده اند سر…
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
پارس آپتایم :: خرید سرورمجازی ، خرید هاست لینوکس و ویندوز و ثبت دامین از سال 2010