BitLocker Drive Encryption چیست؟ چاپ

  • 0

یک ابزار رمزنگاری ( encrypt ) فوق العاده کارآمد برای جلوگیری از offline attack
bitlocker
offline attack چیست؟ علاوه بر موارد امنیتی متداول برای محافظت از اطلاعات می بایست تمهیداتی برای جلوگیری از به سرقت رفتن اطلاعات بصورت فیزیکی اندیشید.
زمانی که قابلیت BitLocker بر روی درایورهای هارد دیسک فعال باشد در صورت به سرقت رفتن هارد دیسک اطلاعات برای شخص سارق قابل دسترسی نخواهد بود.
– BitLocker Drive Encryption تنها بر روی ویندوزهای سری Pro , Enterprise , Ultimate قابل استفاده است.
– ویندوزهای 7 , 8 , 8.1 از BitLocker پشتیبانی می کنند و در صورت فعال بودن آن در سایر ویندوزها درایو بصورت Unknown مشاهده و اطلاعات آن قابل دسترسی نیست.
– هنگام فعالسازی BitLocker Drive Encryption یک کلید ریکاوری در اختیار ما قرار داده می شود که می بایست از آن بخوبی مراقبت کنیم. در مواقعی که رمزعبور را فراموش کرده ایم تنها توسط کلید ریکاوری امکان باز کردن درایور مورد نظر مقدور خواهد بود. در غیر اینصورت اطلاعات خود در آن درایو را با توجه به قدرت بالای رمزنگاری BitLocker از دست رفته بدانید.
– قابلیت BitLocker حتی بر روی سیستم عامل نیز قابل فعالسازی است که به چیپ TPM نیاز دارد. البته در صورت عدم وجود TPM نیز با راهکاری دیگر قابل فعالسازی است.
– قابلیت BitLocker در خارج از محیط ویندوز ( برای مثال boot ) از فرمت شدن دایور جلوگیری نمی کند بلکه از دستیابی به اطلاعات موجود در آن جلوگیری می کند.
– ابزار BitLocker در کنترل پنل ویندوز موجود است.

آیا این پاسخ مفید بود؟

« بازگشت